Kategorie: Wszystkie | Plany | historia | pomoc | teraźniejszość
RSS
sobota, 12 marca 2011

Drodzy czytelnicy bloga o dzielnej, małej dziewczynce z chorym serduszkiem.

Mam dla Was ważną informację, otóż Mama Zosi zaprasza Was na nowego bloga o swojej Córeczce.

Nowy blog znajdziecie pod tym adresem:


www.zosianowak.net

piątek, 14 stycznia 2011
piątek, 07 stycznia 2011


Przekazuję list od Justyny,mamy Zosi:

”To był trudny rok, nie tak dramatyczny bo życie Zosi nie było bezpośrednio zagrożone i była tylko jedna narkoza . Ale dla Zosi był o tyle trudny że musiała nauczyć się oddychać aby udało się wyjąć rurkę tracheo i po raz kolejny pokazała jak jest wielka, jak potrafi walczyć i ile jest w niej odwagi! Mogę tylko od niej się uczyć! Dalej ćwiczy oddychanie bo niestety nie możemy nawet zaklejać otworu stomijnego bo Zosieńka nadal korzysta z tego wspomagania, od marca nasz pan doktor powiedział że będziemy próbować jej zaklejać stomię i zobaczymy jak będzie sobie radził mój skarb. Czy są szanse na zaszycie stomii w tym roku? Są ,ale jak zwykle wszystko w rękach Zosieńki, bo to ona musi pokonać kolejną przeszkodę! Niestety nie jedną, bo nadal mówi tylko kilka słów i to na poziomie półtora rocznego dziecka, postępy są ale niestety jest podejrzenie niedosłuchu. W lutym Zosia ma specjalistyczne badanie słuchu i wszystko się okaże bo badania wykonane do tej pory niczego konkretnego nie pokazały, po prostu nie wychodziły. Zobaczymy a na razie  od listopada mamy rehabilitację neuro logopedyczną  i stymulującą prawidłową koordynację ruchową. Postępy są i to mnie ogromnie cieszy, Zosia jednak musi zacząć mówić i to jest cel na 2011 rok. Jeżeli nie uda się zamknąć stomii nie będzie tragedii, wolę dać jej rok więcej niż rozcinać gardełko po raz drugi! Zapowiada się trudny rok i to nie tylko chodzi o Zosię ale nikt nie mowi że życie jest łatwe więc nie mogę się poddawać ! To moja córka mnie tego uczy każdego dnia, nadaje sens mojemu życiu i jest całym moim światem! Zobaczymy co przyniesie ten rok, mam nadzieję i wierzę że jakoś to będzie!

Bardzo dziękujemy Ruchowi Ludzi Dobrej Woli oraz pani Lidii Bukowskiej za zorganizowanie koncertu dla Zosi i wszystkim którzy wzięli udział w tym koncercie.”23:21, mama_nuli1 , Plany
Link Komentarze (3) »
wtorek, 04 stycznia 2011

Bardzo prosimy o przekazanie Zosi, która ma złożoną wadę serca, 1% PODATKU DOCHODOWEGO ZA 2010 ROK.


Aby tego dokonać należy w swym rozliczeniu rocznym PIT za 2010 rok w części

„WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ OPP” wpisać:

1. Numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS):

KRS 00002666442. Wnioskowaną kwotę podatku, nie wyższą niż 1% należnego podatku (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół).

3. W polu INNE (dodatkowe) INFORMACJE dopisać następujący tekst:

na leczenie i rehabilitację Zosi Nowak*.

*Pole to w zależności od formularza PIT ma numer:
PIT 28 - poz.133,
PIT 36 - poz.309,
PIT 36L - poz.109,
PIT 37 - poz.128,
PIT 38 - poz. 62.Za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc bardzo dziękujemy.
Pieniądze zebrane na koncie fundacji zostaną przeznaczone na rehabilitację Zosi oraz zakup niezbędnego sprzętu. Marzeniem Mamy Zosi jest aby w 2011 roku dziewczynka zaczęła mówić. W tym celu niezbędna jest intensywna rehabilitacja neuro logopedyczna i prawdopodobnie zakup aparatów słuchowych.


21:26, mama_nuli1 , pomoc
Link Dodaj komentarz »
piątek, 31 grudnia 2010


Stary Rok odchodzi wielkimi krokami, niech więc wszystkie złe chwile zostaną za nami. Nowy niech Wam przyniesie dużo zdrowia, wiele radości, a przede wszystkim morze miłości.
Wszystkim czytelnikom bloga życzymy wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku 2011!Tagi: nowy rok
13:42, mama_nuli1 , Plany
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 grudnia 2010


Wszystkim czytelnikom bloga życzymy zdrowych, wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.
środa, 17 listopada 2010

Zapraszamy serdecznie na charytatywny koncert dla Zosi.wtorek, 09 listopada 2010

Zosia jest po Echo serca. Jak na razie wszczepione elementy pięknie się przyjęły,wszystko ślicznie pracuje i nic złego się nie dzieje! Dziś Zosia była u laryngologa na konsultacji i badaniu słuchu. Badanie nie dało jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba je powtórzyć podczas snu. Wiadomo, że Zosia ma powiększone bębenki.

Listopad będzie miesiącem badań bo czeka nas jeszcze wizyta u naszego otolaryngologa na badaniu kontrolnym stomii i neurolog! Dodatkowo mamy już załatwioną rehabilitację neuro logopedy! Pani doktor będzie przyjeżdżała do domu co zaoszczędzi narażania Zosi na infekcje i wirusy, a pora roku nie sprzyja ciągłym wyjazdom! Mam nadzieję że badania nic nie wykażą a Zosia nie mówi tylko dlatego że potrzebuje więcej czasu i rehabilitacji a nie że coś złego się dzieje!

W grudniu Zosia i Justyna mają ważny wyjazd do Niemiec więc oby nic się nie przydarzyło!  Pozdrowienia dla wszystkich czytelników bloga od Zosi!


niedziela, 31 października 2010


Kochana Zosieńko,

w dniu Twoich 3 urodzin życzymy Ci dużo zdrowia i uśmiechu.
Sto lat maleńka!


środa, 27 października 2010

Jesień już w pełni. Niestety nasza Zosia zamiast korzystać z jesiennych spacerków choruje. Od piątku jest na antybiotyku. za dwa dni kontrola. Oby była poprawa...


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6